W przedszkolu przed zabawą karnawałową trwały wielkie przygotowania, a zwłaszcza te kulinarne. Przedszkolaki (prawie) samodzielnie przygotowywały sobie słodziutki poczęstunek o nazwie „Piszinger”.
To nic innego jak wafel przesmarowany pyszną masa kakaową. Oczywiście oprócz tajników powstawania masy (czy wiecie, że istnieje mleko w proszku?!) uczyliśmy się i rozmawialiśmy na temat posługiwania urządzeniami elektrycznymi w domu. 

Przedszkolaki poznały zasadę działania miksera oraz przypomniały czemu tak ważne jest, aby posługiwać się nim pod opieką dorosłych. Efektem naszej nauki był pyszny wafelek, który znikał bardzo szybko z talerzy nie tylko przedszkolaków. A zapach słodkości jeszcze długo unosił się nie tylko na umorusanych w czekoladzie buziach ale i w powietrzu. 

A oto co nam jest potrzebne dla utrwalenie przepisu:

  • 1 kostka margaryny
  • 1 szklanka cukru
  • 125 ml wody ( połowa szklanki)
  • 3-4 łyżki kakao

Wszystkie składniki prosimy rodziców aby nam rozpuścili na ogniu i musimy poczekać aż masa nam ostygnie, gdy będzie zimna dodajemy ok 1,5 szklanki mleka w proszku i miksujemy albo porządnie mieszamy łyżką. Przekładamy wafle powstała masą i taaaadaaam. Życzymy smacznego.
Bardzo ważne aby nie zapomnieć po takiej uczcie umyć zębów.

Więcej zdjęć na:
https://photos.google.com/share/AF1QipOfxXECcQe78Zjkuh9qugyoDYN6p9fsgILTc1d4SXVL5NaXvVluKQtLR9LXmqh4rQ?key=TEhmeFItaHM1alZSTjRhaHdwb1JyLUZkNjllWVVR

No Images found.