Prezydium Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

Przewodniczący: Jakub Sitarz
Zastępca: Gabriela Odój
Skarbnik: 

Prezydium:  

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: mgr Magdalena Bąk-Maruszak, mgr Anna Wołkowicz


W październiku – miesiącu poprzedzającym listopadowe Święto Zmarłych szczególnie myślimy o tych, którzy od nas odeszli. Po raz kolejny w harmonogram akcji „Szkoła pamięta” wpisała się inicjatywa dbania o opuszczone groby. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego uporządkowali grób p. W. Sochy na terenie Cmentarza Parafialnego w Woli Rafałowskiej, oraz pomnik Patrona Szkoły – Stefana Kard.
Wyszyńskiego. Zbierali i grabili liście, wyrywali chwasty, czyścili pomnik. Na posprzątanych grobach podopieczni zapalili znicze i ułożyli wiązanki kwiatów.


Każdy człowiek potrzebuje rozmowy. Niestety na tą chwilę podczas zdalnego nauczania jest to utrudnione. Jeżeli chcesz zapytać o radę, wylać swoje frustracje i emocje, powiedzieć co ci leży na sercu, lub po prostu porozmawiać, teraz możesz to zrobić. Specjalnie dla Was Samorząd Uczniowski utworzył skrzynkę e-mail. Jeżeli tylko odczuwasz taką potrzebę, napisz do nas. Wysłuchamy Cię, porozmawiamy i postaramy pomóc. Możemy zapewnić naszą dyskrecję.
Piszcie do nas w każdej sprawie samorzadszkolny2021@gmail.com


20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Dlatego również nasza szkoła, dzięki pamięci Samorządu Uczniowskiego, uczciła to wyjątkowe święto.

W każdej z klas nauczyciele wychowawcy przeprowadzili zajęcia wychowawcze dotyczące Praw Dziecka.

Samorząd Uczniowski

https://brpd.gov.pl/strefa-dziecka/


„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” –  Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy
Co roku w naszej szkole, 29 listopada odbywała się zabawa andrzejkowa, na której uczniowie zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Było lanie wosku, panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż, a w całym budynku rozbrzmiewała muzyka. W tym roku nie będziemy obchodzić Andrzejek w takiej formie, ale Samorząd Uczniowski o Was nie zapomniał, przygotował dla Was interaktywne wróżby…
Kliknij w poniższe linki, a dowiesz się jak będzie miała na imię Twoja wybranka serca, co Cię czeka w najbliższej przyszłości…
Wróżby przygotowali dla Was: Klaudia Reizer, Bartosz Kyc

Odkryj co czeka Cię w najbliższej przyszłości?

Odkryj karty a dowiesz się jaka jest Twoja przepowiednia andrzejkowa

Zakręć kołem, a dowiesz się imię wybranki serca:

Zakręć kołem a dowiesz się jak będzie miał na imię Twój przyszły mąż

Miłej zabawy, życzy Samorząd Uczniowski


1 października 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone kampanią wyborczą oraz debatą uczestniczek. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiły uczennice klasy 8: Martyna Czarnota oraz Klaudia Reizer. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Klaudia Reizer, która uzyskała 63% poparcia naszych wyborców. W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby: Martyna Czarnota oraz Bartosz Kyc.
Kandydatkom serdecznie gratulujemy wyników, a nowej Przewodniczącej życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2020/2021.


Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Przed czekającymi nas w następnym tygodniu wyborami na przewodniczącego szkoły, zapraszamy Was, drodzy „wyborcy”, do obejrzenia DEBATY z naszymi kandydatkami.
Krótki filmik nagrany dzięki uprzejmości Bartosza Kyca pozwoli Wam podjąć decyzję, kto w tym roku szkolnym 2020/2021 zostanie PRZEWODNICZĄCYM SZKOŁY.
Oglądajcie i do zobaczenia na wyborach.