Na dzień ślubowania – pasowania na uczniów klasy pierwszej dzieci czekały od chwili rozpoczęcia roku szkolnego. Do tej uroczystości przygotowania trwały dłuższy czas. Dzieci zapoznały się ze swoimi prawami, obowiązkami, poznawały zasady panujące w nowej klasie. Starały się być pilnymi i pracowitymi.

Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że na to zasługują.
Zgodnie z tradycją szkolną w październiku dzieci z klasy pierwszej zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej. Pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbyło się w dniu 13 października br.   Do pasowania przystąpiło 9 dzieci. Dominował kolor biało–granatowy z granatowymi biretami na głowach i niebieskimi wstążkami pod szyją. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w obecności Wójta Gminy Chmielnik Pana Krzysztofa Grada, Pani Dyrektor Szkoły Haliny Drążek, Rodziców  i całej społeczności szkolnej.

Dzieci rozpoczęły uroczystość występem artystycznym, w którym nie mogło zabraknąć znanego od pokoleń wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały ..”

Po tej części nastąpiło ślubowanie. Dzieci ślubowały na sztandar naszej szkoły trzymają skierowane  wyciągnięte paluszki prawej ręki.

Następnie Pan Wójt z Panią Dyrektor dokonał  pasowania dużym, niebieskim  ołówkiem, do których podchodziło każde dziecko wraz ze swoim „opiekunem” uczniem/uczennicą  klasy siódmej. Gratulacji dla uczniów nie było końca. Wszyscy obecni składali pierwszakom gorące  życzenia, wielu sukcesów  w zdobywaniu wiedzy. Każdy Pierwszak otrzymał Dyplom – Akt Pasowania, upominki od wychowawczyni, uczniów klas 2 i 3, rodziców, po czym „świeżo upieczeni” uczniowie klasy pierwszej udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. A olbrzymi prostokątny tort z przypiętymi imionami dzieci smakował wyśmieeeenicie!!

No Images found.