Jednym z głównych tematów zajęć dzieciaków były ZWIERZĄTKA DOMOWE. Dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy, oparty na opowiadaniu „ Bajka Agnieszki”,  poznały różne rasy psów i kotów , oraz dowiedziały się, że psiaki są nie tylko doskonałymi towarzyszami zabaw, ale również bardzo pomagają ludziom.

Poznały także piosenkę o niesfornym jamniczku, którą sobie szczególnie upodobały. Przedszkolaki również pozamieniały się w kotka, układały różne rytmy oraz przypominaliśmy sobie określenia „na, pod, obok” itp.… Bezbłędnie odszukiwały kotki, które bawiły się ich kolorem włóczki oraz wykonywały piękne prace plastyczne z papieru z gazet oraz z rolek z papieru toaletowego. Rozmawialiśmy także o innych milusińskich, którzy to mieszkają razem z ludźmi w domach. Wiemy jak nazywają się ich domki. Wiedzą już także, kto leczy zwierzątka i na czym polega praca weterynarza. Oraz na podsumowanie tygodnia mieliśmy możliwość dzięki Panu Piotrowi poobcować z żywymi zwierzętami a zwłaszcza ptakami. Przypomnieliśmy sobie jakie ptaki zostają a jakie odlatują do ciepłych  krajów, rozmawialiśmy czym wyróżniają się ptaki oraz mieliśmy możliwość pogłaskać i poznać je w dotyku.

Więcej zdjęć po kliknięciu w link:  https://photos.app.goo.gl/tYRqbBnWEHpco1T83

Przedszkolaki poznały z wesołym Elfim  nową literkę” „E”, którą bawiliśmy się różnymi sposobami oraz już wiemy jak wygląda liczba 4 i, że co niektórzy z nas mają właśnie tyle lat. Oraz poznawaliśmy właściwości magnesu.

Więcej zdjęć po kliknięciu w link: https://plus.google.com/u/0/photos/108662469833178932692/album/6481620941029659633?authkey=CNyhrLPrnez8Wg

W dodatku tydzień zakończyliśmy miłym akcentem dzięki spotkaniu z Panią Magdą, która zaznajomiła nas z naszą szkolną biblioteką, wprowadziła w magiczny świat książek i pokazała, że dzięki naszej wyobraźni książki mogą ożyć i stać się jeszcze piękniejsze. Na pewno będziemy odwiedzać szkolną bibliotekę częściej. A więcej o tych zajęciach w linku : http://spwr.ostnet.pl/index.php/2017/10/27/przedszkolaki-w-bibliotece/

No Images found.