„Dla Ciebie Polsko” pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W przeddzień tego ważnego dla Polaków święta, uczniowie klas 4-6 zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny,

przygotowany pod kierunkiem pań Magdaleny Bąk-Maruszak oraz Katarzyny Ostrowskiej-Bukały, natomiast 11 listopada w godzinach popołudniowych uczniowie pokazali to widowisko patriotyczne szerszej publiczności, mieszkańcom naszej miejscowości.

Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli dowiedzieć się, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Prawie sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. Wiersze i pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat. Dzięki temu można było prześledzić łańcuch wielu pokoleń Polaków, tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji, niespełnione nadzieje poetów. Przedstawiona w narracji I Wojna Światowa, pomimo grozy, zniszczeń i wielu ludzkich tragedii, zakończyła się dla Polaków wielkim sukcesem. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

No Images found.