Kolejny już raz dziewczynki z klasy siódmej – członkinie Szkolnego Koła Caritas przygotowały apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Treść apelu nawiązywała do tematyki Świętość dla Wszystkich. Wielu z nas zna życiorysy świętych, zna też swoich patronów, ale wiele ciekawych informacji o ich życiu można wyszukać w różnorodnych źródłach.

Dziewczynki przypomniały o św. Janie Bosko, który poświęcił swoje życie dla trudnej, zagubionej młodzieży. Szukał różnych sposobów, aby prowadzić młodych do prawdziwego szczęścia. A jednym z jego ulubionych metod było wykorzystywanie sportu, szczególnie piłki nożnej. „Boisko martwe – diabeł żywy, boisko żywe – diabeł martwy” – te słowa stały się dewizą księdza Bosko.
O św. Stanisławie Kostce, który mając 17 lat chciał wstąpić do zakonu Jezuitów. Nie mając zgody rodziców postanowił zorganizować ucieczkę z Wiednia do Rzymu. Przewędrował na piechotę pół Europy, aby spełnić swoje marzenie. Tak bardzo kochał Pana Boga, że nie straszna mu była samotna wędrówka przez lasy i góry. Nie bał się niczego.
O św.  Faustynie Kowalskiej: ci, którzy znali tę dziewczynę, mówili o jej ujmującym uśmiechu, pięknych włosach splecionych w gruby warkocz. Radość nigdy nie schodziła z jej twarzy, a dobroć, uczynność i pogodne usposobienie czyniły z niej osobę bardzo miłą. Lubiła tańczyć i bawić się, a okazję do tego stwarzały organizowane ludowe zabawy i festyny. Podczas jednej z takich potańcówek ujrzała Jezusa, który powołał ją do bycia znaną na całym świecie apostołką Bożego Miłosierdzia.
.Św. Teresa od Dzieciątka Jezus:  nie biżuterią, nie błyszczykiem, nie zapachem perfum, lecz sercem zachwycała. Dla Niej ważny był każdy, nawet najmniejszy okruch miłości. Święta Tereska powiedziała kiedyś: „jeśli ktoś z miłością podnosi igłę z podłogi to ten gest zbawia duszę”. Wiedziała, że każda drobina miłości cenna jest w oczach Bożych. Dlatego kochała w prostych czynnościach i cieszyła się małymi rzeczami. W wieku 15 lat wstąpiła do zakonu, by być jak najbliżej Boga. Na obrazach przedstawiana jest często z bukietem róż.
Święty Franciszek z Asyżu – Boży ekolog.  Miał szczególną miłość do przyrody, którą Bóg stworzył i podtrzymuje nieustannie w istnieniu. Wszystkie żyjące stworzenia nazywał braćmi Boga. Według legendy kazania Franciszka były skierowane również do ptaków oraz kwiatów. Inna legenda mówi o groźnym wilku, który stał się potulny, jak baranek, kiedy spotkał świętego z Asyżu.
Św. Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży.  Niósł całemu światu radość i nadzieję. W sposób szczególny ukochał młodzież, z którą uwielbiał się spotykać, nie tylko na modlitwie, lecz także na spływach kajakowych i wyprawach po górskich szlakach. Starał się dotrzeć do każdego młodego człowieka, ponieważ uważał, że to właśnie od młodzieży, w dużej mierze zależy przyszłość Kościoła i świata. Był inicjatorem  światowych dni młodzieży, które gromadziły miliony ludzi z całego świata na wspólnej modlitwie, śpiewie i żartach.
Cała społeczność szkolna zaśpiewała również ulubioną piosenkę Św. Jan Paweł II – „Barkę” Nie można było pominąć dnia 2 listopada – Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za bliskich zmarłych, za ludzi znanych i nieznanych, za tych, którzy walczyli i zginęli na wojennych frontach, walczyli o naszą niepodległość, broniąc naszej Ojczyzny.

No Images found.