5 października 2020 r. nasi uczniowie stali się wolontariuszami Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci sadząc w ogrodzie szkolnym czterdzieści cebulek żonkili.

W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei, która ma promować bezinteresowną pomoc potrzebującym i uwrażliwić na potrzeby osób nieuleczalnie chorych.

Kampania „Pola Nadziei” ma promować opiekę hospicyjną, informować o możliwości jej otrzymania oraz pozyskiwać środki na jej prowadzenie. Na wiosnę żonkile, które są symbolem między innymi solidarności z nieuleczalnie chorymi zakwitną, będą sprzedawane, a dochód zostanie przekazany na najpilniejsze potrzeby hospicjum. Fundacja zachęca kolejne osoby prywatne, instytucje, firmy i szkoły do zakładania rabat żonkilowych.
Kwiaty są sadzone 4 października, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej. 5 października akcja została przeprowadzona w placówkach oświatowych.
Rzeszowska fundacja prowadzi też inną akcję – do 10 października można wziąć udział w internetowej aukcji obrazów przekazanych przez artystów z całej Polski, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup leków dla dzieci.
Pod opieką rzeszowskiego hospicjum jest 70 małych pacjentów. Fundacja prowadzi także dom dziecka, jeden z kilku w Polsce, tak specjalistyczny. Miesięczny koszt utrzymania placówki liczony jest w dziesiątkach tysięcy złotych – tylko na leki to wydatek prawie 15 tys. złotych miesięcznie. W ubiegłym roku dzięki Polom Nadziei udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.
Zdjęcia z przeprowadzonej akcji dostępne pod poniższym adresem:
https://1drv.ms/u/s!AkDc5VRnaT-S7Spg9VqpebdLpVyn?e=iyaA4c