Hej to my klasa trzecia. Myślimy, że dobrze nas znacie, jednak i tak się przedstawimy. Do naszej klasy uczęszcza 8 dziewczynek: Gabrysia, Paulina, Madzia, dwie Patrycje, Nikola, Agnieszka i Kasia, oraz 8 chłopaków: Michał, Kuba i  Łukasz x dwa, Mirek, Maciek i Karol. Naszą wychowawczynią jest pani mgr Halina Drążek. Teraz w telegraficznym skrócie chcemy Wam przedstawić co ciekawego wydarzyło się w naszej klasie w ostatnich miesiącach.
Samorząd ogłosił klasowy konkurs „Jesienny bukiet”. Nagrody zdobyli: Jakub Sroka, Paulina Pękala, Patrycja Czarnota oraz wyróżnienia: Katarzyna Dubiel, Patrycja Kłósek, Magdalena Jarosz.

Klasowa wycieczka edukacyjna do Tyczyna. 30 października wyruszyliśmy autobusem z Woli Rafałowskiej do Tyczyna. Pierwszym punktem w planie wycieczki była wizyta w Bibliotece Publicznej. Panie bibliotekarki opowiadały nam ciekawostki związane z katalogowaniem książek, uczestniczyliśmy w pogadance i projekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Panie przygotowały dla nas również pyszny poczęstunek i podarowały nam pamiątkowe upominki. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po tyczyńskim parku, zrobiliśmy sobie zdjęcie na tle pałacu Wodzickich obecnie Liceum Ogólnokształcące. Następnie udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej gdzie zobaczyliśmy wiele eksponatów związanych z historią miasta Tyczyna. Tę wycieczkę można zaliczyć do jednych z najlepszych klasowych wycieczek! Dziękujemy!!!

Dyskusyjny Klub Książki. Nasza Pani  w porozumieniu z panią bibliotekarką p. Agnieszką Kołodziej założyły Dyskusyjny Klub Książki przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sokoła (DKK). Miłośniczki czytania książek to: Gabrysia Bembenek, Magda Jarosz, Nikola Łazarz i Agnieszka Szela.

Zajęcia integracyjne  “W Ćwierćlandzie”  wspaniała zabawa, mieliśmy okazję się lepiej poznać i więcej o sobie dowiedzieć.

Lekcja historii. Dnia 12 listopada gościliśmy pana Zenon Fajgera pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. W ciekawy sposób opowiadał o historii symboli narodowych: godło, flaga, hymn narodowy.

Andrzejkowe wróżby. Nasza klasa jako najstarsi przygotowaliśmy dla młodszych kolegów andrzejkowe wróżby. Nie obyło się bez tradycyjnej wróżby z bucikami, kubki – popatrz jaka czeka cię przyszłość, serce itp. Wróżenie przeplatały wesołe zabawy przy muzyce.

I Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej 28 listopada reprezentanci naszej szkoły Gabriela Bembenek, Nikola Łazarz, Magdalena Jarosz, Patrycja Kłósek, Agnieszka Szela, Jakub Kud uczestniczyli w I Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w SP nr 2 w Chmielniku. W przeglądzie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych gminy Chmielnik. Wykonaliśmy piosenkę pt. Jarzębina przy akompaniamencie Jakuba Kuda na akordeonie oraz recytacje w wykonaniu Agnieszki Szeli i Magdaleny Jarosz. Po emocjach artystycznych uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Organizatorzy przygotowali dla nas pyszny poczęstunek. Otrzymaliśmy indywidualne niespodzianki, pamiątkową książkę i podziękowanie za udział w przeglądzie. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki, wspólnie spędziliśmy miło czas. Dziękujemy ks. Proboszczowi za transport a naszej Pani za przygotowanie nas i opiekę. Dziękujemy!!!

Mikołaj Długo oczekiwaliśmy na przyjazd św. Mikołaja i pojawił się z workami prezentów!!!

Dzień Babci i Dziadka. 21 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie dzieci klas 0 – III z babciami i dziadkami z okazji Ich święta. Dla swych kochanych dziadków, wnuczki i wnuczęta przygotowały program artystyczny, w którym pięknym wierszem, piosenką i tańcem dziękowały dziadkom za Ich wielkie serce. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Tekst przygotował samorząd klasowy: Gabrysia, Nikola, Agnieszka, Jakub przy pomocy wychowawczyni Haliny Drążek

No Images found.