Ruszamy z kolejnym cyklem zajęć Dziecko w Sieci… Od kilku lat w naszej szkole prowadzimy akcję Dziecko w Sieci. Program Fundacji Dzieci Niczyje obejmujący problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieciom na zagrożenia, z jakimi mają lub mogą mieć kontakt w Internecie. Chcemy przekonać, że konsekwentne stosowanie kilku prostych zasad pozwala na zwiększenie ich bezpieczeństwa online. 

Pierwsze zajęcia przeprowadzono w klasie czwartej. Uczniowie na samym początku zdefiniowali pojęcie Internetu oraz komunikacji internetowej, wysyłając do siebie e-maile – na początek przy pomocy kłębka wełny – tworząc tym samym swoistą Sieć.

a sam koniec uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną 3…2…1…Internet. Zajęcia przewidywane są na dwie godziny lekcyjne i polegają na pracy grupowej i indywidualnej uczniów przeplatanej projekcją atrakcyjnych kreskówek, poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Przygody bohaterów kreskówek komentuje Krzysztof Hołowczyc – ambasador programu 3… 2… 1… Internet!

No Images found.