Kwiecień to miesiąc, kiedy w naszej szkole ma miejsce największe ekologiczne święto –  Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi odbyły się pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” zwracają uwagę na odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną. Poranek 22 kwietnia rozpoczął się od występów ekologów z klasy VI, przygotowali krótki apel, zachęcający wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Aby pogłębić naszą wiedzę na temat poruszanych w tym roku zagadnień Pani Edyta Domin przygotowała również prezentację multimedialną na temat odnawialnych źródeł energii.

W tym dniu zostały ogłoszone wyniki konkursu z wiedzy przyrodniczej „Tajemnice przyrody” dla klas 4-6.

Gratulujemy zwycięzcom: Amelii Kołodziej z klasy 4, Kamili Ziai z klasy 5 oraz Michałowi Niziołowi z klasy 6.

Uczestnicy II etapu konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy ciekawe nagrody książkowe. Organizatorką akcji i konkursu była Pani Edyta Domin.

W godzinach popołudniowych natomiast odbyła się „ekologiczna” dyskoteka dla uczniów klas 4-6, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Dlaczego „ekologiczna”? – aby móc bawić się na dyskotece należało, w ramach wstępu, przynieść ze sobą papier toaletowy. Zobaczcie jak się bawiliśmy.

No Images found.