„Wyprawa – poprawa” – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracaliśmy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. 

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DZIAŁAJ!

Dzięki takiej postawie, nasze otoczenie odwdzięczy nam się piękną zielenią, czystym powietrzem i przyjemną atmosferą. W ciągu całego życia każdy człowiek produkuje około 600 razy więcej śmieci niż sam waży? W dużych miastach każdego dnia na wysypiska trafia kilkaset ton śmieci. Przy takim tempie niedługo utoniemy w śmieciach! Dlatego tak ważna jest segregacja śmieci i ich recykling.

ZBIÓRKA MAKULATURY ZAKOŃCZONA

Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się w akcję zbiórki makulatury w naszej szkole. Po przerobieniu makulatury powstaje nowy papier. Dzięki temu oszczędza się energię i nie trzeba wycinać nowych drzew. Każdy kg selektywnie zebranej makulatury to zaoszczędzonych 1200 litrów wody i 17 drzew, które wytwarzają więcej tlenu, niż potrzebuje go do życia 5 osób. Stos gazet o wysokości 125 cm przerobionej na papier makulatury ratuje życie sześciometrowej sośnie, która rośnie aż 20 lat! Wszyscy zaangażowanie w akcję zbiórki makulatury i nakrętek plastikowych uczniowie zostaną nagrodzeni. 

 

p. Edyta Domin