Dyskusyjny Klub Książki działa przy szkolnej bibliotece (opiekun Magdalena Maruszak). Członkiem klubu może zostać każdy uczeń naszej szkoły. Miłośniczkami książek są uczennice klasy czwartej: Gabrysia Bembenek, Magda Jarosz, Nikola Łazarz, Paula Pękala i Agnieszka Szela. Uczennice są zainteresowane uczestnictwem w comiesięcznym spotkaniach, na których rozmawiamy o wspólnie przeczytanych książkach, jednocześnie czerpiąc przyjemność z dyskutowania o nich.

Drugie spotkanie przeżyliśmy na przygodzie z „Mali, dziewczynką, która chciała zostać żyrafą”, autorstwa Martyny Wojciechowskiej. Mali pochodzi z Tajlandii, marzy o tym by podobnie jak jej mama i babcia, mieć długą szyję żyrafy. W jaki sposób? Poprzez zakładanie na szyję obręczy, i z biegiem lat dodawanie kolejnych. Nasza szyja ma około 14 centymetrów, natomiast szyja mamy Mali ma aż 24 centymetry i wciąż się wydłuża.

Dziewczyny dyskutowały, „wchodziły sobie w słowo” pragnąc jak najwięcej opowiedzieć o przeczytanej przygodzie.  Doszłyśmy do wniosku, że najważniejsze jest to jaki kto jest w środku a nie jak długą ma szyję, kolor skóry czy w jakim domu mieszka. Bawiłyśmy się świetnie. Wszystkie brałyśmy aktywny udział w zajęciach.

Dla wszystkich czytelników była to niezwykła podróż w świat pełen humoru, radości, oraz bardzo ważnych spraw jak przyjaźń, tolerancja, czy współczucie.

No Images found.