Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświeciliśmy „Dynastii Miziołków” – Joanny Olech. Jest to powieść napisana w formie pamiętnika, którą pisze pewien dwunastoletni dowcipny chłopiec zwany ”Miziołkiem”. Tematem zapisków są codzienne wydarzenia, emocje, przemyślenia z tego co dzieje się w domu i w szkole. Opowiada o niezwykłych przygodach swojej zwariowanej rodziny: Mamiszona, Papiszona, Kaszydła oraz Małego Potwora.

Podczas spotkania uczestnicy żywo dyskutowali o zabawnej rodzinie Miziołka, każdy mógł przytoczyć ulubiony fragment książki  (historia prima-aprilisowa, historia pojawienia się w rodzinie szczura Ogryzka czy dzień w którym Miziołek postanawia, że w przyszłości otrzyma literacką nagrodę Nobla).

Klubowicze na sam koniec stworzyli plakat przedstawiający rodzinę Miziołka, wykorzystując ilustracje autorki. Wszyscy polubili Miziołka i jego zwariowana rodzinkę. „Dynastia Miziołków” to fantastyczna książka dla nastolatków, jest najlepszym sposobem na problemy i smutki dnia codziennego. Rozśmieszy i rozbawi nawet największego ponuraka. Gorąco polecamy wszystkim czytelnikom.

No Images found.