29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość  zainicjowało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. 

Uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem p. Andrzeja Pieczonki przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Recytacji towarzyszyła prezentacja multimedialna. Wysłuchaliśmy słuchowiska „Wiwat Konstytucja” autorstwa T. Małkowskiego.  Uroczystość wzbogaciły patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów „Witaj majowa jutrzenko” czy „Dumka na dwa serca” przygotowane przez p. Katarzynę Ostrowską-Bukałę. Wszyscy uczniowie tego dnia byli ubrani odświętnie, nikt nie zapomniał o przypięciu biało-czerwonego kotylionu.

Nasza szkolna uroczystość stała się okazją do wspólnego świętowania, do rozmów na temat patriotyzmu i dumy z bycia Polakami.

No Images found.