Transmisja na żywo konferencji naukowej. 11 maja 2016 r. uczniowie klas starszych mieli możliwość oglądać na żywo (on-line) transmisję z konferencji naukowej „Jak zalogować się do miasta przyszłości?”,  zorganizowanej przez Fundację Uniwersytet Dzieci oraz Stowarzyszenie Aspire.Tematyka wykładów i warsztatów była odpowiedzią na dziecięcą ciekawość dotyczącą przyszłości – podboju kosmosu, teleportacji czy supernowoczesnych wynalazków. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się, że to co, kiedyś wydawało się nierealnym elementem filmów science fiction, teraz jest tylko kwestią czasu. Konferencja rozpoczęła się od wykładu p. Piotra Nabielca  „Jak teleportować się do miasta przyszłości” ekspert opowiadał o możliwościach rozwoju transportu w ciągu najbliższych 20-50 lat i przedstawił, jak już wkrótce mogą wyglądać superszybkie pociągi. Dzieci dowiedziały się też, czy zdolność teleportacji pozwoli w przyszłości jeszcze bardziej zaoszczędzić czas mieszkańców Ziemi. Kolejny wykład p. Leszka Orzechowskiego „Kiedy powstaną miasta w kosmosie?”. „Kosmiczny architekt” opowiadał o nie tak odległych planach kolonizacji Marsa, przedstawiał projekty domów i najnowsze koncepcje agencji kosmicznych.

Uczniowie poznali poważne naukowe pomysły dotyczące teleportacji oraz plany stworzenia nowoczesnych miast na innych planetach. To nie science fiction. To przyszłość.

Po prelekcji w klasie 6 odbyły się zajęcia warsztatowe „Czym jest cyfrowy świat”, w trakcie których uczniowie nauczyli się krytycznego podejścia do informacji, które można znaleźć w internecie. Wykonując ćwiczenia pisemne oraz komputerowe, dowiedzieli się jak odróżnić prawdę od fałszu i jak odczytywać wirtualne informacje oraz co zrobić, gdy nie ma pewności co do ich pochodzenia. Uczyli się korzystać z Google Street View, aby sprawdzić, jak rzeczywistość różni się od tego, co możemy zobaczyć w internecie. Uczniowie w trakcie zajęć obejrzeli film z wykładem, prezentację multimedialną. Cykl zajęć bardzo się uczniom podobał.

No Images found.