Już od samego rana w przedszkolu panował odświętny nastrój. Przedszkolaki razem z pozostałymi uczniami wzięli udział w uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy zgromadzili się na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej gdzie oglądnęli program artystyczny przygotowany przez starszaków.
Były piosenki i wierszyki o nauczycielach – piękne sentencje, aforyzmy o ciężkiej i trudnej pracy, podczas której młody człowiek od najmłodszych lat przygotowywany jest do samodzielnego wyjścia w dorosłość i odpowiadający na pytanie „Czy nauka jest potrzebna?”. Oraz oczywiście moc życzeń skierowanych do nauczycieli. Za, które z całego serca dziękujemy! 

Po akademii Przedszkolaki dowiedziały się, jak dawniej wyglądała nauka w szkołach. Najciekawszą rzeczą okazało się, że dawniej nie było długopisów i ołówków tylko pisano piórem zamoczonym w atramencie.  Na pamiątkę tego wydarzenia, przedszkolaki postanowiły stworzyć własne kolorowe pióra, które towarzyszyć nam będą przez cały rok w pracach plastycznych.

No Images found.