Do obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole przygotowali się wszyscy uczniowie – nie tylko ci, którzy występowali na "scenie". 
Przedszkolaki wykonały kotyliony.
klasa pierwsza – plakat symbolizujący Polskę,

klasa druga przygotowała wystawkę, mówiącą o Ojczyźnie,
klasa trzecia zaśpiewała dla nas pieśń patriotyczną,
klasa czwarta recytowała część Inwokacji z Pana Tadeusza,
klasa piąta natomiast  wyraziła słowami, czym dla nich jest 11 listopada,
a uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem p. Anny Charlinskiej-Błaszczak tuż po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Państwowego zaprezentowali piękną lekcję historii przypominającą wydarzenia od pierwszego rozbioru Polski po pamiętne dni listopadowe z roku 1918, które przyniosły Polsce upragnioną niepodległość. Dzieci, recytując wiersze, przedstawiły tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do wolności, a także oddały hołd tym, którzy poświęcili dla Niej to, co najcenniejsze – własne życie. Całości dopełniły patriotyczne pieśni, które wprowadziły nas w nastrój powagi i skłoniły do zadumy. 

Cieszymy się bardzo, że w tegoroczne obchody Święta Niepodległości zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każdy dał cząstkę siebie, aby uświetnić i uczcić to święto. Mamy nadzieję, że była to lekcja historii i patriotyzmu, której nasi młodzi Polacy nie zapomną.

No Images found.