"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".
 21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. 

Z tej okazji przedszkolaki rozmawiały i dyskutowały  na temat jak ważne jest, aby być miłym dla innych ludzii. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy także co oznacza „być dobrym kolegą/koleżanką” oraz co należy zrobić, aby uczcić to święto? Oraz poszukiwaliśmy odpowiedzi gdzie mieszka życzliwość. Nie trudno było się domyśleć, że swoje mieszkanie ma w naszych sercach. Dlatego postanowiliśmy zrobić papierowe życzliwe serca, które towarzyszył nam do końca zajęć. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!". 

Niewątpliwie wspaniałym punktem w dniu życzliwości było wzięcie udziału w akademii przygotowanej przez II klasę pod przewodnictwem P. Joli. To właśnie na niej wspólnie z pozostałymi klasami odkrywaliśmy znaczenie „ życzliwości”. Wybieraliśmy najbardziej życzliwe osoby z klasy oraz wspólnie się bawiliśmy. 

 W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości!

No Images found.