To tegoroczne przesłanie dnia życzliwości, który odbył się w naszej szkole. Na początek dowiedzieliśmy się skąd pomysł na takie święto. 

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Co charakteryzuje człowieka życzliwego? Słownikowa definicja mówi, że to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna dla drugich. 

Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.

Naszym hasłem, które wspólnie wypracowaliśmy w trakcie naszego „życzliwego spotkania” stało się powiedzenie: „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”!!! Pracowaliśmy w klasowych zespołach, wypisując co kojarzy się nam z życzliwością, jak możemy okazać życzliwość drugiej osobie oraz zaprezentowaliśmy życzliwe hasła, przysłowia, a nawet hip hopowe składanki, w wykonaniu najstarszych uczniów nasze szkoły. Zobaczcie sami. 

No Images found.