Bohaterem ubiegłego tygodnia był KAŻDY miś !!! I ten mały i ten duży…, różowy, brązowy, zielony…gruby i chudy. W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Nie było to byle jakie święto. Przedszkolaki przygotowywały się do jego obchodów już od dłuższego czasu. Nauka wierszyków, piosenek, prostych układów tanecznych. Dzieciaki miały pełne ręce roboty. W dniu Święta Pluszowego Misia zaprosiły rodziców i starszaków na swój wielki występ związany z dniem pluszowego Misia.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Przy okazji tego pięknego święta rozpoczęliśmy również realizację I edycji ogólnopolskiego projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" autorstwa pani Anety Konefał – dyrektora Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Wspólnie wybraliśmy Misia oraz imię dla niego, nasi rodzice pomogli nam przeczytać bajeczkę i…

No właśnie i co dalej?  Najkrócej mówiąc nasz Miś – a raczej Misia Pysia rozpoczęła wielka podróż po całej Polsce mając w planach odwiedzenie przedszkoli w Olsztynku, Toruniu, Opolu, Barczewie, Nowym Świętowie, Płońsku, Zielonej Górze, Redzie oraz Brwinowie. W tym samym czasie do naszego przedszkola przybędą różne misie, odwiedzając przedszkolaki i zachęcają dzieci do czytania. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem honorowym m.in. Rzecznika Praw Dziecka. Więcej o projekcie zachęcamy do poczytania: https://czytamy-misiom.blogspot.com/p/regulamin.html. A my z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości oraz powrót Pysi z dzienniczkiem pełnym opowieści.

 

No Images found.