W związku z ustanowieniem roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, nasza szkoła zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania fragmentów książek H. Sienkiewicza.

Organizatorami konkursu była szkolna biblioteka oraz nauczyciel j. polskiego. Konkurs „Czytamy Sienkiewicza”przeznaczony był dla uczniów klas 4-6. Wstępne eliminacje do konkursu bibliotecznego przeprowadzane były w klasach przez nauczyciela j. polskiego. Uczniowie biorący udział w konkursie, uprzednio otrzymali fragmenty książek H. Sienkiewicza: „Latarnik”, „Janko Muzykant”, „W pustyni i w puszczy”.  Uczestnicy mieli ponad 3 tygodnie na zapoznanie się z tekstami.  

W dniu konkursu 1 grudnia laureaci eliminacji klasowych: Kinga Bajda, Natalia Ziaja, Gabriela Bembenek, Magdalena Jarosz, Nikola Łazarz, Jakub Sroka, Klaudia Reizer, Bartosz Kyc, Martyna Czarnota, Jakub Szylar zmierzyli się z niełatwymi tekstami Sienkiewicza. Ale zanim do tego doszło zaproszeni goście mieli możliwość przypomnieć sobie kim był Sienkiewicz oglądając krótką prezentację, a także posłuchać fragmentu Qvo vadis czytanego przez P. Dyrektor. 

Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęto „Czytanie Sienkiewicza”. Komisja w składzie P. Dyrektor, P. Agnieszka – bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Woli Rafałowskiej oraz P. Asia oceniała wyrazistość czytanego tekstu, płynność i emocje. Maksymalnie można uzyskać 18 punktów, po 6 za każde kryterium. 

Zwycięzcami konkursu okazali się:

Nikola Łazarz, Kaludia Reizer, Jakub Szylar.  Gratulujemy!!!!

Celem tej formy rywalizacji było zachęcenie do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, przybliżenie literatury Sienkiewicza, a także uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie spędzili miło ten czas.   

No Images found.