"Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu" to kolejna akcja w ramach Międzynarodowego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", która tym razem 8 lutego „wprowadziła” w temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy, dlatego podstawowym celem zajęć było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. 

Na początku zajęć dzieciaki zapoznały się z pojęciami: komputer i Internet. Podczas zabawy ruchowej Przedszkolaki, stały się małymi „komputerkami. Rzucając do siebie kłębek wełny stworzyły internetową sieć. Na koniec zabawy wszyscy zgodnie stwierdzili, że Internet to sieć komputerowa, dzięki której różni ludzie mogą się łączyć, z kim chcą, rozmawiać, wspólnie się bawić i poznawać wiele ciekawych rzeczy, ale warto mieć przy sobie bezpieczny parasol, który pomoże nam odgonić wszelkie niebezpieczeństwa, które się na nas czyhają w internecie.

 Obejrzeliśmy również bajkę o Owieczce, która zawarła znajomość z nieznajomym przez Internet, na szczęście ta historia skończyła się happy endem. Ustaliliśmy wspólnie zasady jak należy korzystać z zasobów Internetu i kto powinien nam w tym pomóc. Powstał Kodeks Bezpiecznego Internetu, który każdy będzie znał już na pamięć. Na koniec każdy został nagrodzony naklejką- Dzień Bezpiecznego Internetu- biorę udział. Dodatkowo powstała gazetka dla rodziców, dotycząca bezpieczeństwa w sieci ich dzieci. Bez wątpienia dzisiejsze zajęcia pokazały przedszkolakom, że Internet to fajna zabawa, ale uświadomiły również o zagrożeniach z niego płynących.

No Images found.