Te słowa poety można uznać za motto uroczystego apelu , który tradycyjnie co roku  w dniu 8. marca organizuje męska część społeczności szkolnej dla uczczenia Dnia Kobiet. W tym roku rozpoczęliśmy tę szkolną uroczystość tuż po tzw. długiej przerwie odśpiewaniem  „Sto lat ‘’.

Następnie przewodniczący samorządu klasowego najstarszej klasy – A. Korbecki  zaprosił wszystkie panie i uczennice do obejrzenia i wysłuchania spektaklu słowno- muzycznego przygotowanego  przez uczniów klas 4-6 pod kierunkiem nauczyciela polonisty. Zarówno humorystyczny w swej  treści spektakl pełen „skrzydlatych słów”, jak i żartobliwych wierszyków  o kobietach , okraszony przez naszych „filharmoników” ( Jakub Kud – akordeon i Jakub Sroka- keyboard)  muzycznymi przebojami, których adresatem były kobiety, spodobał się piękniejszej połowie społeczności szkolnej. Uroczystość przy dźwiękach piosenek E.Bodo, zakończyło wręczenie kwiatów pani Dyrektor , paniom i uczennicom.

    Pani Dyrektor podziękowała występującym za przygotowanie akademii i złożyła paniom i uczennicom serdeczne życzenia z okazji ich Święta.

Andrzej PIECZONKA