Dzień Matematyki kierowany był do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki.  15 marca obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Matematyki, ale tak naprawdę przygotowania do tego szkolnego „święta” trwały kilka dni.

W klasie 5 zostały zorganizowano zajęcia warsztatowe „Czy oczy mogą nas oszukać”, zajęcia dotyczące złudzeń optycznych, na których uczniowie mogli dowiedzieć się czy nasz zmysł wzroku można oszukać, a jeśli tak, to jakimi sposobami. Przekonali się, czym są złudzenia optyczne i czy matematyka może pomóc w ich zrozumieniu. Uczniowie na zajęciach tworzyli złudzenia, które później zaprezentowali społeczności szkolnej organizując wystawę prac.

Ponadto w klasach starszych zorganizowano konkurs na najładniejszy zeszyt do matematyki, oto nagrodzeni uczniowie:

Martyna Czarnota, klasa 4
Nikola Łazarz, klasa 5
Natalia Ziaja, klasa 6

Przez cały tydzień, organizując w klasach zabawy matematyczne, uczniowie przygotowywali się do turnieju matematycznego, który odbył się 15 marca. Tego dnia w klasie 2 oraz klasach 4-6 przystąpiono do rywalizacji międzyklasowej. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania, które zostały zaproponowane uczniom, nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. To było dwie godziny fantastycznej zabawy z matematyką.

Zwycięskie drużyny to:

Karol Pondel, Kacper Dzierżak z klasy 2 oraz
Justyna Czarnota, Amelia Kołodziej, Natalia Ziaja z klasy 6

Drużyny otrzymały dyplomy wraz z drobnymi upominkami. Gratulujemy.

Kolejny dzień okazał się znów dniem pełnym wrażeń matematycznych, ponieważ 16 marca nasi uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny. Uczestnikom, życzymy samych sukcesów.

Tydzień z matematyką w naszej szkole tak naprawdę został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać, że matematyka można dobrze się bawić.

No Images found.