Spragnione ciepła i zieleni Przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Jak i zapoznawały się z jej pierwszymi zwiastunami.

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 20 marca dzieci wybrały się na salę gimnastyczną w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne stroje, kolorowe kostiumy i wiosenne emblematy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej , żeby wspólnie powitać wiosnę począwszy od najmłodszych- czyli Przedszkolaków po najstarszych – 6klasistów. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenką które wcześniej przygotowały w swojej grupie, a także słuchały wypowiedzi innych dzieci o wiośnie.

 Po rozegraniu wiosennych rozgrywek między klasowych głośnymi okrzykami i wesołą zabawą pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę.

No Images found.