Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena w celu promowania literatury dla dzieci. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W tym roku patronat objęła Rosja, a mottem jest: „Rośnijmy z książką”.

Z tej okazji w naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten dzień organizując wystawę książek współczesnych polskich autorów, ale przede wszystkim przez promując książki. W tym celu uczniowie każdej z klas przygotowywali plakaty, prezentowali ulubioną książkę czytając jej fragment lub  przygotowali krótką inscenizację.

Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami z zaangażowaniem przygotowali fantastyczne plakaty, których głównym bohaterem była książka. Plakaty zachęcały do przeczytania książki. Podczas tej uroczystości pojawiły się wiersze Tuwima, zagadki Detektywa Pozytywki, przygody Koziołka Matołka, krótka historia Charliego i fabryki czekolady, zaklęcia i eliksiry z książki o Harrym Potterze oraz złote myśli Małego Księcia.

Uczniowie wszystkich klas spisali się na medal!!

Mamy nadzieję, że taka forma spotkania z książką zachęci uczniów do sięgania po książki do ich wydań w przepięknych formach papierowych.

Organizator: Biblioteka szkolna

No Images found.