Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Natomiast 2 maja obchodzimy Dzień Flagi.
Święta te to okazja do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

W nasze szkole odbyły się z tej okazji inscenizacje, które pomogły przybliżyć nam owe pamiętne czasy i ta jakże ważna dla nas Polaków datę. Przedszkolaki również miały swój wkład w ową naukę. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Przedszkolaki przekazały swoja wiedzę o patriotyzmie swoim starszym kolega i koleżanką: od tańca krakowiaczka, po deklamacje, śpiewanie piosenki i wspólną recytację „Katechizmu małego dziecka”  a wszystko to w pięknej scenerii z narodowymi symbolami w tle wykonanej przez starsze klasy. Na zakończenie dzieci wspólnie doglądnęły przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły. Uzbrojeni w nowe ziarenka patriotyzmu udaliśmy się na majowy odpoczynek.

"Dzień majowy"
W pewien piękny dzień majowy
zebrały się mądre głowy.
Bardzo długo rozmawiali,
losy kraju omawiali
Chcieli by się lepiej żyło,
by nic ludzi nie martwiło.
W końcu wszyscy uzgodnili,
jak Polacy będą żyli.
Spisano prawa i zasady,
obowiązki ustalono,
a tym samym w naszym kraju,
ład w narodzie wprowadzono.
Praw i zasad zbiór spisany
Konstytucją nazywamy.

No Images found.