21 czerwca 2017 roku w naszej szkole powitaliśmy lato na dwa sposoby- kolejną edycją uczniowskiego programu „Mam talent” oraz wyborami przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Skromniejszy niż w poprzednich  latach wysyp uczniowskich talentów odkrył jednakże spory potencjał drzemiący w uczniach klas młodszych, a szczególnie w klasie drugiej, która zdobyła wszystkie miejsca na podium, zgarniając  jakie tylko były nagrody. A były nietypowe, dlatego warto poświęcić  im nieco uwagi.

Dają  one wszystkim trzem laureatom możliwość przygotowania według własnego pomysłu imprezy szkolnej  lub zaproponowania nowej. Ostateczne decyzje zapadną na początku nowego roku szkolnego. Warto dodać, że uczniowie klasy drugiej zaprezentowali różnorodne środki artystycznego wyrazu realizowane  w pojedynkę, w duecie czy całą klasą. Zwłaszcza występ zespołowy najbardziej przypadł do gustu jurorom , jak i uczniowskiej społeczności, dlatego na zakończenie występów klasa druga zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkich zebranych (do popularnej piosenki podkreślającej dziewczęcą moc zielonych oczu). Po  emocjach związanych z odkrywaniem różnorodnych  talentów nadeszły dalsze „atrakcje” wyborcze, tj. wybór przewodniczącego. Ich początek obserwowaliśmy jako wstęp do uczniowskiego programu artystycznego poświęconego uczniowskim talentom. Wśród dwójki kandydatów (Kacper Nizioł i Martyna Czarnota), którzy próbowali przekonać swój elektorat do oddania głosu na nich, nie zauważyliśmy  co prawda talentów krasomówczych, ale talent komediowy – owszem (Kacper). Jak się wydaje ten czynnik mógł mieć decydujący wpływ na wynik wyborów. Aby przystąpić do wyborów, uczniowie udali się do klas, a za nimi podążała komisja wyborcza z urną. Głosowanie przebiegło sprawnie i szybko na tablicy samorządowej pojawił się komunikat podpisany przez członków komisji wyborczej, a zredagowany przez dotychczasową przewodniczącą- Justynę Czarnotę.

Nowym przewodniczącym SU został wybrany Kacper NIZIOŁ (25 głosów), a jego zastępcą – wiceprzewodniczącym – Martyna CZARNOTA (6 głosów). Gratulujemy obojgu i  liczymy na nowe otwarcie w pracy samorządu!!!  Wybory uzupełniające (do prezydium SU) odbędą się na początku nowego roku szkolnego . Jednocześnie za dotychczasową pracę dziękujemy ustępującym władzom  szkolnego samorządu na czele z dotychczasową przewodniczącą  Justyna Czarnotą.