Każdy chrześcijanin wie, że miesiąc październik to miesiąc codziennego uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych w kościołach. 
 W 15. rocznicę nadania naszej szkole imienia Stefana Kard. Wyszyńskiego członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z uczniami szkoły i przedszkolakami przybyli do Kościoła Parafialnego w Woli Rafałowskiej, aby modlić się na RÓŻAŃCU. A był to niecodzienny Różaniec, gdyż został wykonany z serc i miał kilka metrów długości.

W chwili rozpoczęcia przez księdza proboszcza Tej pięknej modlitwy dzieci wzięły do rąk Różaniec i z wielkim przejęciem i obawą rozpoczęły modlitwę. Ale po kilku „Zdrowaś Maryjo” niepewność i zdenerwowanie gdzieś się ulotniło.

Modlitwa potrafi zdziałać cuda,  a szczególnie, gdy modlą się najmłodsi. Nawet   Wiktoria              z oddziału przedszkolnego trzymając serduszko różańca  w dłoni cichutko, ale pięknie swoim dziecięcym głosem odmówiła jedno Zdrowaś Maryjo.

Uczestnicząc w Nabożeństwie Różańcowym dziewczynki i chłopcy z naszej szkoły oddali hołd Matce Bożej Różańcowej.