Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Uczniowie klasy III, jak co roku przygotowały zabawę andrzejkową dla klas młodszych. Dzieci miały możliwość powróżenia sobie podczas zabaw przygotowanych przez starszych kolegów. Klasa III przygotowała baloniki z wróżbami, wróżby z butelką, kubeczkowe wróżby i wiele innych. Należy też wspomnieć, że sala była przepięknie udekorowana dzięki ciężkiej pracy nad elementami dekoracyjnymi na kółku plastycznym.
Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

No Images found.