„Dziecko to taki patriota mały, na co dzień, a nie od święta. Polską znam flagę i polskie godło, Hymn ojczysty pamiętam” – pod takim hasłem dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w Międzynarodowym projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”
Nasze przedszkole podjęło się działań, które otwierają dziecięce serca i umysły na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących. Za udział w pierwszej edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w którym zaznaczał, że: – Od tego, jaki obraz Ojczyzny kształtuje się w umyśle i sercu dziecka zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących.

W tym roku również poprzez wiele działań przyłączyliśmy się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". We wrześniu w sali został zorganizowany kącik patriotyczny. Włączyliśmy się do Akcji MEN #Szkoła pamięta –zapaliliśmy znicze w miejscach pamięci na cmentarzu oraz Przed Pomnikiem ku czci Stefana Kardynała Wyszyńskiego patrona naszej szkoły.

Poznawaliśmy różne tradycje związane z naszym regionem, tańce oraz wszelakie pieśni zarówno patriotyczne jak i regionalne. Do końca roku szkolnego jeszcze długo, ale my nie spoczywamy na laurach i dalej dzielnie poznajemy i uczymy się jak być mądrym Polakiem oraz patriotą. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspierają i pomagają nam w tych działaniach.

Fragment listu prezydenta, Andrzeja Dudy skierowanego do Dzieci i pedagogów:

„Szanowni Państwo!

Pragnę bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich Państwa i gorąco Państwu podziękować za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To znakomita oddolna inicjatywa, która zjednała wiele osób i placówek edukacyjnych. Jestem niezmiernie zbudowany faktem, że Państwa wysiłek, podjęty z myślą o rozwijaniu talentów młodych ludzi i kształtowaniu ich w duchu patriotyzmu, wzmocnił przedszkolną i szkolną wspólnotę w Polsce i za granicą.

Niech przypomina Wam o tym flaga Rzeczpospolitej Polskiej. Przyjmijcie, proszę, ten czcigodny symbol naszej tożsamości, znak przynależności do polskiej wspólnoty. Niech będzie stale obecna pośród Was, a szczególnie w czasie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości- jubileuszu, który łączy wszystkich Polaków w kraju i za granicą.”