Witam Rodziców i Uczniów!!!
Oczywiście zadań z wychowania fizycznego w rodzaju referat z historii sportu nie będzie, bo i tak macie sporo pracy z pewnością. Dlatego w tej sytuacji chciałabym żebyście nie zapomnieli o codziennej dawce ruchu dla zdrowia, które obecnie tak jest ważne.

Przede wszystkim Waszą podstawową aktywnością na co dzień powinna być pomoc rodzicom we wszelkich pracach domowych. Sprzątanie oraz praca w ogródku na świeżym powietrzu to też ruch sprzyjający zdrowiu.

Myślę, że dzień możecie rozpoczynać od gimnastyki: podskoki, pajace, skip A i C w miejscu, przysiady, wymachy nóg, następnie pompki, brzuszki (oczywiście 30 razy) no i deska na czas. Na koniec rozciąganie czyli skłony, skręty, skłony w siadzie rozkrocznym i prostym. Rozciągajcie się do szpagatu, gdy się spotkamy i ktoś go wykona dostanie szóstkę. A może będzie jakiś nowy mistrz "deski" na czas? A może ktoś pobije rekord w ilości pompek. Czekam na Wasze rekordy.

Kochani Uczniowie! A może zróbcie domowe zawody i zmierzcie się z tatą lub mamą: kto zrobi więcej pompek? Kto dłużej trzyma "deskę"? Kto głową dotknie kolan stojąc na baczność z prostymi kolanami?… Pomysłów może być wiele…

Wychodźcie na podwórko domowe i grajcie w piłkę, rzucajcie do celu kamieniami, byle bezpiecznie. Może macie ringo, badmintona, zawieszony kosz. Dużo się ruszajcie! Bawcie się z kotem, psem, zwierzęta też lubią się bawić. A przede wszystkim zaangażujcie do zabaw i gier, w miarę możliwości, swoich rodziców.

Wymyślajcie zabawy, w które potem możemy grać na wf… za inwencję twórczą będą oceny, same pozytywne! 
Mam też dla Was propozycję na wieczór: włączcie muzykę i po prostu tańczcie, skaczcie, poszalejcie w rytm muzyki… rodzeństwo, mama i tata może też niech dołączą. 
Może ktoś ułoży nauczy się lub sam wymyśli jakiś układ taneczny, a potem nauczy nas na wf … no i znów będzie szósteczka.

Moi Drodzy! Ruszajcie się, bądźcie aktywni bo od tego też zależy Wasze zdrowie. Dbajcie o siebie!
Wiele pomysłów na domową aktywność fizyczną znajdziecie też w Internecie np ćwiczenia z panią Chodakowską przed ekranem.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam zdrowia! Jeśli macie pytania to proszę pisać do mnie na dzienniku.
nauczyciel wf – Anna Charlińska – Błaszczak