Dziś zaproponuje Wam drodzy Czytelnicy książki młodego reportera, podróżnika, Waszego rówieśnika Szymona „Simona” Radzimierskiego.
Podróżnik, bloger, ambasador i reporter National Geographic Kids, autor książek, aktor, mówca motywacyjny.
Odwiedził prawie 40 krajów świata. Relacje z wypraw zamieszcza na blogu planetkiwi.pl, którego prowadzi w dwóch językach (po polsku i angielsku) od ósmego roku życia. Publikował w magazynie Victor Junior i portalach o tematyce podróżniczej, od 2019 roku pisze reportaże w stałej rubryce Simon’s Corner w miesięczniku National Geographic Kids.
Zagrał główną rolę w filmie Władcy Przygód. Stąd do Oblivio – familijnej komedii przygodowej w reżyserii Tomasza Szafrańskiego, a także znaczącą rolę dziecięcą w filmach Patryka Vegi Kobiety Mafii i Kobiety Mafii 2.
Zorganizował projekt ekologiczno-edukacyjny na Borneo indonezyjskim dla ochrony dżungli i orangutanów, a także akcję charytatywną Książka dla Afryki, dzięki której zebrał i zawiózł 120 kg książek dla sierocińca w Kenii.
Autor serii książek podróżniczych dla dzieci Dziennik Łowcy Przygód, w której ukazały się dotychczas: Extremalne Borneo, Etiopia. U stóp góry ognia oraz Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura.   https://festiwalliteraturydzieciecej.pl