Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY” wraz ze Szkolnym Kołem Caritas w Woli Rafałowskiej zachęca do wzięcia udziału w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Zachęcamy do zakupu cegiełek – pomocy naukowych by pomóc podopiecznym Fundacji. Co roku na celu mamy pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji, a w czasie trwania Akcji przeprowadzany jest konkurs dla uczestników LAPTOP DLA SZKOŁY.

 

 POMÓŻMY BŁAŻEJOWI W REHABILITACJI

Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 23-letniemu Błażejowi Wołoszczak, który pomimo padaczki lekoodpornej, dzięki wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego ma możliwość prowadzenia zwykłego życia nastolatka. Pomóżmy jego rodzinie wspomóc jego rehabilitację w domu ćwiczeniami na specjalistycznym rowerze wspomagającym pracę mięśni nóg tj. stacjonarnym typu Orbitrek. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi dobrej woli zależeć będzie ułatwienie Błażejowi rehabilitacji.

Cegiełki do nabycia:

 – w dniach od 21.09.2020 do 25.09.2020 – rozprowadzane na godzinach wychowawczych poszczególnych klas. Każdy uczeń może zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek. Minimalna kwota darowizny to 2 zł za jedną cegiełkę.

Udział w akcji jest dobrowolny. Wszystkim darczyńcom, z góry serdecznie dziękujemy!