Książki do poczytania podczas listopadowych wieczorów – propozycje dla klas 1-3 od Wydawnictwa Adamada – polecam

O Kamilu, który patrzy rękami

Kamil jest niewidomy. Ale czy to powód, żeby się go bać, litować nad nim albo natrętnie się o niego troszczyć? Stanowczo nie! On sam całkiem dobrze sobie radzi i jak każdy chłopiec miewa szalone pomysły i niezwykłe przygody. Wspólnie ze starszą siostra Zuzią świetnie się bawią, robią sobie psikusy, a kiedy trzeba – stają za sobą murem. Książka oswaja z nieznanym światem, w którym patrzy się rękami.

Na pomoc, Patycjo!
Obłaskawić potwora szarlotką? Przypomnieć policji, jak się puszcza bańki mydlane? Sprawić, by bezpańskie psy i koty przestały być niczyje? Ośmielić wstydliwego kawalera?  Patrycja Iskierka, przez domowników zwana Patycją, do usług.

Do czego służy kotlet?
Czy nauczyciel angielskiego jest Papuasem? Czy stołówka to dobre miejsce na mecz hokeja? No i właściwie do czego służy kotlet?
Książka o zwariowanych przygodach szkolnej paczki urwisów, którym obca jest nuda. Sprawdzi się w doskonaleniu techniki czytania i samodzielnym czytaniu ze zrozumieniem. Pozycja została wyróżniona w konkursie Świat przyjazny dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.