Barbara Gawryluk (ur. 1957 r.) ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Radiu Kraków, na antenie którego prowadzi poświęconą literaturze dla najmłodszych audycję  „Alfabet”. Jest wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci.

Baltic: pies, który płynął na krze (2012),  Klinika zdrowego chomika (2015), Teraz tu jest nasz dom (2016), biografia Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia (2016, nagroda Krakowska Książka Miesiąca), Klinika zdrowego chomika. Pudełko pełne kotów (2017), Mali bohaterowie (2017), Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie (2018)

Justyna Bednarek – Autorka urodziła się w 1970 roku w Warszawie. Ukończyła Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie oraz romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako dziennikarka, pisarka i ilustratorka. Znana jest głównie jako autorka książek dla dzieci.

Przez kilka lat była redaktorka czasopism dedykowanych dla kobiet. Swoje pierwsze teksty dla dzieci opublikowała w 2004 roku – były to opowiadania o skrzacie Lenku, który ukazały się w wydawnictwie Skrzat. Jej nazwisko rozsławiła książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” wydane w 2015 roku, zilustrowana przez Daniela de Latour. Publikacja zdobyła wiele nominacji oraz nagród. Później, w 2017 roku,  ukazała się również kontynuacja historii pt. ”Nowe przygody skarpetek”.

Agnieszka Frączek – Polska poetka urodzona w Warszawie w 1969 roku. Zyskała popularność dzięki twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Agnieszka Frączek studiowała germanistykę. Zrobiła także doktorat i habilitację na Uniwersytecie Warszawskim. Tam wykładała w Instytucie Germanistyki na Wydziale Neofilologii. Większość jej utworów opiera się na motywie poprawnej polszczyzny. Zajmuje się leksykografią, jest także redaktorem naukowym „Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego”, który otrzymał tytuł Książki Roku.  Najpopularniejsze tytuły Frączek to m.in. Chichopotam, Słoń na hulajnodze, Ale heca, Co ja plotę, Dobre obyczaje czyli z przyrodą za pan brat, Szalony szczypiorek i inne wierszyki szczypiące języki. Ciekawa jest także serie książek logopedycznych: Muł mądrala, Dranie w tranie czy Kelner Kornel.

Małgorzata Strzałkowska – Autorka urodziła się 18 stycznia 1955 roku w Warszawie. To polska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. W Warszawie ukończyła edukację podstawową, a następnie rozpoczęła studia bibliotekoznawcze w Łodzi. Po studiach podjęła pracę w Bibliotece Publicznej miasta Łódź. Pierwsze wiersze Strzałkowska pisała dla swojego syna Michała. Jej pierwsze małżeństwo zakończyło się niestety rozwodem, ponieważ mąż chorował na alkoholizm. Było to dla niej trudne doświadczenie, więc przez długi czas sama pisarka brała udział w terapii specjalistycznej. Swojemu terapeucie zadedykowała jeden z utworów pt. Hokus-pokus. Przez cale życie Małgorzata Strzałkowska współpracuje z pismami dla dzieci m.in. „Świerszczyk”, „Skarb Malucha” czy „Ciuchcia”. Jest również scenarzystką takich programów telewizyjnych jak „Jedyneczka” czy „Budzik”.

Renata Piątkowska urodziła się 2 kwietnia 1958 roku. Jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci i młodzieży.
Pisarka ukończyła studia socjologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Już od najmłodszych lat bardzo interesowała się literaturą, również od strony twórczej. Prawdopodobnie lektury Astrid Lindgren i Tove Jansson spowodowały, że Piątkowska wybrała właśnie taką drogę zawodową. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci i mieszka w Bielsku-Białej. Do najbardziej znanych utworów pisarki należą także: Wieloryb, Dziadek na huśtawce, Nie ma nudnych dni, Na wszystko jest sposób, Szczęście śpi na lewym boku, A może będzie właśnie tak, Cukierki, Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści, Mądra głowa zna przysłowia, Zbój: Opowiadania o koniach i konikach.