W dniu 11.10.2023 roku odbyła się wycieczka klas VII i VIII do Jarosławia. Celem wyjazdu było m. in. poznanie architektury miasta jednego z najciekawszych miast w południowo-wschodniej Polsce. Uczniowie zwiedzali rynek miasta, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych zabytków: wieży zegarowej na ratuszu, późnorenesansowej kamienicy Orsettich, podziemnego przejścia turystycznego znajdującego się pod kamienicami. Warto wspomnieć, że trasa ta obejmuje podziemia trzech okazałych kamienic: Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów.  Ta nowatorska atrakcja łączy ze sobą konwencjonalną ekspozycję z ogromną ilością urządzeń multimedialnych.

W Centrum Edukacji Kulturalnej uczniowie zwiedzili wystawę składającą się z sześciu stref stworzonych do działań interaktywnych wprowadzających w świat malarstwa, architektury, teatru i muzyki oraz rzeźby.

Uczniowie odwiedzili również Zakład Aktywności Zawodowej. Podczas warsztatów terapii zajęciowej mieli oni okazję zapoznać się ze specyfiką pracy osób niepełnosprawnych oraz zajęciami jakie wykonują osoby pracujące w placówce.

Podróż uatrakcyjniał przejazd pociągiem, co jeszcze lepiej zintegrowało klasy i pozwoliło doskonalić umiejętności społeczne uczniów.