30 września nasze Przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Dzwonki, grzechotki, czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. 

Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, które odbywały się podczas „Turnieju muzycznego”.

Przedszkolaki w grupach rywalizowały między sobą o tytuł „Znawcy muzyki”. Dobierz instrumenty w pary po dotyku, co za instrument wydaje taki dźwięk, dopasuj cień z właściwym instrumentem to tylko niektóre z konkurencji, w których Przedszkolaki brały udział. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone a co najciekawsze wszyscy wykazali się wiedzą na temat muzyki i wygrali. Wspólną uroczystość zakończyło wręczenie pamiątkowych dyplomów i zakładeczek do książek przez  nasza Panią Dyrektor. W podziękowaniu Przedszkolaki zaprosiły Panią Dyrektor do wspólnej muzycznej zabawy oraz do oglądnięcia krótkiego występu artystyczno- wokalnego. Wszyscy pięknie powiedzieli swoje wierszyki odnoszące się do panującej w koło pory roku, jaką jest Jesień. Największym wyzwaniem było zagranie na instrumentach przez wszystkich przedszkolaków pod batutą Pani Wychowawczyni znanego utworu – walca z serialu „Noce i dnie”. Występ wyszedł bezbłędnie, nikt się nie pomylił i wspólnie stworzyliśmy przedszkolną orkiestrę. 

Oczywiście w tym dniu świętowaliśmy też Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły swoim ko-legą życzenia oraz obdarowały słodkością po czym wszyscy wspólnie bawiliśmy się aż do przyjścia rodziców. W nagrodę za naszą wielką prace Pani Dyrektor podarowała nam aniołka z porcelany, który czuwa nad nami stojąc na biurku Pani Wychowawczyni i przypomina nam, że razem i w zgodzie możemy czynić wielkie i wspaniałe rzeczy już od najmłodszych lat. 

No Images found.