Pierwszaki bardzo lubią dowiadywać się nowych rzeczy, jest to klasa dociekliwa i ciekawa świata. A gdzie można to robić jak nie w bibliotece, gdzie jest tyle ciekawych książek. 
      22 lutego odwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę, gdzie zostaliśmy pasowani na czytelników. Pani Magdalena, nasza szkolna bibliotekarka założyła nam karty biblioteczne i odtąd możemy wypożyczać książki i zagłębiać się w świat wyobraźni.

Najciekawszym jednak przeżyciem było spotkanie w bibliotece Franklina, bohatera książeczek dla dzieci. Franklin opowiedział nam swoją przygodę z książkami. Pouczyliśmy go też, jak należy postępować z książkami, aby ich nie niszczyć.

     Następnego dnia udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w naszej miejscowości. Wizyty te są bardzo lubiane i wyczekiwane prze nas. Pani Agnieszka opowiada nam ciekawe historie, wykonujemy przy tym interesujące prace plastyczne. Nie możemy się doczekać kolejnej wizyty 😉

No Images found.