W piękny wtorkowy poranek – 28.03.2017r. oddział przedszkolny wraz z starszymi kolegami i koleżankami z klas I- III udał się na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego – Karpacka Troja w Trzcinicy.

 Główną atrakcją dla dzieci było uczestniczenie w warsztatach wyrobu pisanek, na których puściliśmy wodze fantazji i pod czujnym okiem Pań zdobiliśmy piękne (nietłukące się) pisanki. Każdy mógł zabrać swoją pisankę do domu. W czasie gdy nasze pisanki schły postanowiliśmy pozwiedzać skansen.

Zwiedzanie skansenu rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy złożonej z zabytków odkrytych w czasie prac wykopaliskowych, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. W sali wystawowej można również przedstawiono także ekspozycję ukazującą codzienne zajęcia ludzi sprzed kilku tysięcy lat. Po zdobyciu wiedzy w małej pigułce, Pan przewodnik oprowadził nas po terenie skansenu. Pokazał nam zrekonstruowane wały obronne oraz chaty słowiańskie. Dzieciaki mogły wejść do każdej z chat i dotknąć narzędzi, którymi się posługiwali ówcześni ludzie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem spacerowali po zrekonstruowanej wiosce. Dodatkową atrakcją było oglądnięcie filmu opowiadającego o losach Troi.

W wyśmienitych humorach szczęśliwie powróciliśmy do szkoły i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej wycieczki.

No Images found.