W radosnej atmosferze przebiegło drugie już w tym roku szkolnym, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowaliśmy na temat książki „Feliks, Net i Nika oraz Trzecia kuzynka” podobno pierwszego horroru dla młodzieży.

Trójka przyjaciół jedzie na ferie, w miejsce oderwane od cywilizacji, gdzie wobec warunków pogodowych (zerwanie łączności ze światem zewnętrznym) są zdani na siebie. Dodatkowo muszą zadbać o znacznie mniej rozgarniętych uczestników wycieczki. Następuje rozłam w trójce przyjaciół – Nika, niezrozumiana przez Felixa i Neta, daje się wciągnąć w niebezpieczną grę prowadzoną przez właścicielki pensjonatu. To, co z pozoru wydaje się zwykłym konfliktem pomiędzy nastolatkami, którzy chcą się po prostu dobrze bawić podczas ferii, zamienia się w horror, w którym zagrożone jest życie Niki. Zamiast ratować siebie (bo mają taką możliwość), Felix i Net decydują się podjąć poważne ryzyko, aby uratować przyjaciółkę, choć wcześniej ostrzegali ją o niebezpieczeństwie. Mimo różnych konfliktów, które się zwykle pojawiają pomiędzy ludźmi, w prawdziwej przyjaźni chodzi o to, że zawsze możemy na sobie polegać.

I choć uczestnicy naszej książkowej narady zgodnie twierdzili, że „strachu się nie najedli” w trakcie lektury autorstwa Rafała Kosika to odnaleźliśmy w niej wiele horrostycznych motywów.

No Images found.