Początek listopada kojarzy się nam z dniem Wszystkich Świętych oraz z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To chwila zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią oraz przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.

„Nie bądź pewny, że masz czas…(ks. Jan Twardowski) – przekonywali społeczność szkolną członkowie Szkolnego Koła Caritas, występując w  przygotowanym Apelu z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Dziewczynki z klasy szóstej zaprezentowały wiersze i myśli mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, skłaniające do zastanowienia się nad istotą naszej egzystencji, ale jednocześnie dające nadzieję, że istnieje życie po śmierci, życie pozbawione cierpienia, bólu, łez. 

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali znaną piosenkę „Taki duży, taki mały”.

Po apelu pani Andżelika i pani Mariola udały się z przedstawicielami SK Caritas i Samorządu Uczniowskiego  pod pomnik Patrona szkoły Stefana Kard. Wyszyńskiego i na cmentarz zapalić znicze.

Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

No Images found.