2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Ten dzień stał się inspiracją do przeprowadzenia w klasach 0-3 cyklu zajęć bibliotecznych poświęconych baśniom H. Ch. Andersena. Była to jedna z form zajęć czytelniczych, które realizowane są w naszej szkole systematycznie już od wielu lat, mających na celu przede wszystkim „zaprzyjaźnianie” dzieci z książką i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 

Na wstępie każdych zajęć uczniowie klas młodszych zostali zapoznani z biografią Andersena, następnie w każdej z klas przybliżono baśnie „Świniopas”, „Brzydkie kaczątko”, „Królewna na ziarnku grochu” czy „Calineczka” (zajęcia świetlicowe). Uczniowie tworzyli plakaty, ilustracje do baśni, „dotykową” okładkę książki i wiele innych ciekawych form prac plastycznych.

Na podsumowanie cyklu zajęć zaproponowano uczniom grę „Zagraj z Andersenem”, w której to uczniowie byli „pionkami”, które przesuwały się po planszy z pytaniami dotyczącymi życiorysu Andersena czy znajomości Jego baśni.

No Images found.