MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FILMÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY KINOLUB – 1, 5-7 i 18 CZERWCA BR. w Rzeszowie w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7) oraz Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy (ul. Mickiewicza 13).

Projekcje dla dzieci i młodzieży w wieku 4-14 lat odbędą się w dniach 1, 5-7 czerwca
Projekcje młodzieży w wieku 15 plus lat odbędą się w dniu 18 czerwca.

WSTĘP NA WSZYSTKIE PROJEKCJE JEST BEZPŁATNY.

W programie festiwalu znajdują się najnowsze filmy z całego świata tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży. Towarzyszą im dyskusje oraz spotkania z międzynarodowymi twórcami z Chorwacji, Włoch, Indii, Libanu. Filmy festiwalowe są idealnym dopełnieniem edukacji formalnej i znajdują zastosowanie w wielu przedmiotach nauczania, przede wszystkim w ramach języka polskiego, historii i społeczeństwa, przyrody, czy plastyki.

Na program składa się łącznie 56 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. Prezentowane filmy są mądre, zrozumiałe i wartościowe pod względem estetycznym i etycznym. Ukazują dzieci i młodzież w sytuacjach, z którymi młodzi widzowie mogą się utożsamiać, w relacjach rówieśniczych oraz w kontaktach z dorosłymi i ich światem. Uczą budowania przyjaźni i rodzinnych więzi, podejmowania dobrych i świadomych wyborów oraz postaw prospołecznych.
Ponadto zabierają w podróż po kulturach innych narodów.

Wizyta na festiwalu to doskonała okazja do poznania kina łączącego wartości artystyczne z edukacyjnymi.

WYDARZENIE POSIADA PATRONAT PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY ORAZ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO. WSPÓŁORGANIZATORAMI WYDARZENIA SĄ PODKARPACKA KOMISJA FILMOWA I WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE.

Szczegółowy program wydarzenia oraz FORMULARZ REZERWACJI ONLINE dostępny jest tu: KINOLUB.PL/RZESZOW.

Program WDK

Program KINOLUB

Program dobranocki