W trudnym czasie epidemii, proszę zachowajmy spokój i dystans. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy rodzice. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.

Dzieci w przedszkolu „uczą się” Świata poprzez zabawę. Przytoczę zapis z podstawy programowej:
„Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(…)

Na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce przedszkole lub dostępnych komunikatorach będziemy zamieszczać propozycje materiałów i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu. My nauczyciele zawsze chętnie odpowiemy na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić?
Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień.
Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

Życzymy wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.

Drogie Przedszkolaki!
W każdy poniedziałek będziemy udostępniać Wam ćwiczenia na cały tydzień, które pozwolą choć na chwilkę poczuć się tak, jakbyście byli w przedszkolu. Zwracamy się do Waszych Rodziców z prośbą o pomoc w wykonywaniu zadań, ponieważ bez nich nie będzie to możliwe.

PS: na naszym przedszkolnym kanale YT: https://www.youtube.com/feed/my_videos  wypatrujcie SPEC ZADAŃ wysyłajcie zdjęcia na naszą pocztą : wola.przedszkolaki@gmail.com lub wstawiajcie je na naszą przedszkolną grupę: https://www.facebook.com/groups/201336614635352/

Serdecznie pozdrawiamy i was mocno ściskamy! Panie z przedszkola!