Maj – drogi Czytelniku – to miesiąc najpiękniejszej wiosny, cudownych wiosennych zapachów, ale również to miesiąc w którym obchodzimy magiczny dzień -Dzień Matki. Nie moża obok tego ważnego dnia przejść obojętnie, postanowiłam zatem wybrać kilka książek w których MAMA jest tematem głównym.
Moja listę zacznę chyba od najbardziej nam znanej książki o mamie:

Nasza Mama czarodziejka, Joanna Papuzińska, wydawnictwo Literatura

Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi. Wielkoludowi z naszego podwórka też pomogła – znów bawi się z nami na podwórku. Bo to był po prostu mój nadęty kolega! A kiedy potwór zajrzał do naszego okna podczas kolacji – poczęstowała go sałatą. Okazało się, że jest bardzo łagodny! Mama od razu to wiedziała. 

/wydwanictwoliteratura.pl/

Jak mama została Indianką, Ulf Stark

Czy mamy potrafią bawić się w Indian? Przekonuje się o tym Ulf, kiedy pewnego dnia udaje mu się odciągnąć mamę od smażenia kotletów – czyli uwolnić z niewoli u bladych twarzy. Spędzają ze sobą niezwykły dzień. Mama zmienia się nie do poznania – przypomina sobie czasy, kiedy sama, jako mała dziewczynka, bawiła się w Indian. Ten jeden raz kotlety mogą poczekać!

Pięknie ilustrowana, ciepła i mądra książka, która dzieciakom pozwoli spojrzeć na rodziców w zupełnie nowym świetle – bo choć trudno w to uwierzyć, rodzice też kiedyś byli mali!

/zakamarki.pl/

UŚMIECH DLA ŻABKI, Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

„Uśmiech dla Żabki”  Ciekawa, niezwykle oryginalna opowieść o mamie żabce, która poprzez przyjaznych mieszkańców lasu przesyła czuły, matczyny uśmiech swojej zasmuconej córeczce. to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech… od ucha do ucha!

/vigro.pl/

Wszystkie moje mamy (Renata Piątkowska, Maciej Szymonowicz, wydawnictwo Literatura)

Wszystkie moje mamy to książka wpisująca się w serię książek opowiadających dzieciom o wojnie. Mały chłopczyk, bohater tej historii, bierze nas za rękę i prowadzi za druty warszawskiego getta. Autorka pokazuje nam wojnę widzianą oczami dziecka, a rzadko patrzymy na nią z tej perspektywy. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy” – powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki.

/wydawnictwoliteratura.pl/

Nie zapomnij o tym wyjątkowym dniu- Dniu Matki-złóż życzenia, przytul się do mamy, a może postaraj się wykonać drobny upominek (laurkę dla mamy)

https://ekodziecko.com/laurka-dla-mamy