W tym roku szkolnym koło naukowe „Młodzi naukowcy”, którego opiekunem jest pani Paulina Pelc będzie brało udział w V edycji ogólnopolskiego projektu p.n. „Być jak Ignacy” . 
Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza – wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

Zajęcia będą odbywać się w czterech blokach tematycznych: energia, ekologia, transport oraz nowe technologie.

Przed uczestnikami Koła Naukowego wiele zadań, eksperymentów  i doświadczeń – a wszystko to dostępne w multimedialnych scenariuszach. Ponadto „Młodzi Naukowcy” spróbują swoich sił w konkursie, którego celem jest

a)      popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,

b)      rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,

c)      popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,

d)      popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,

e)      kształtowanie postaw patriotycznych,

f)       promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu,   i tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.