Dnia 15.02.2023r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienna wydarzenie – w ramach wizytacji kanonicznej parafii naszą szkołę ponownie odwiedził Ks. bp Jan Wątroba.

W imieniu całej społeczności szkolnej zacnego gościa powitała p. Dyrektor Halina Drążek wręczając przy okazji pamiątkowy album związany z obchodami 20 rocznicy nadania szkole imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie nasi zdolni uczniowie z klasy 8 oraz 2 przedstawili montaż słowno-muzyczny, uatrakcyjniając go wspólnym śpiewem oraz pięknym tańcem i ciepłymi słowami skierowanymi do ks. Biskupa. Po wystąpieniu uczniów ks. bp. zwrócił się do zebranych w kilku zdaniach, podkreślając, jak wielką osoba był patron naszej szkoły oraz o wartościach, wspominanych przez uczniów w programie artystycznym.
Swoje odwiedziny Ksiądz Biskup zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
Podczas tej wizyty ks. bp. spotkał się również z częścią Grona Pedagogicznego. Skierował wówczas do zebranych nauczycieli słowa wsparcia, wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie.
Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze a jego kontynuacja miała miejsce w kościele parafialnym gdzie najstarsi uczniowie uczestniczyli w uroczystości Bierzmowania.