„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjów, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczące potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

W Polsce „Pola Nadziei” działają od 1998 roku. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat, który przypomina o ludziach, którzy z nadzieją stawiają czoła wielkim problemom, jakimi są choroba, umieranie i śmierć. Każdego roku Pola Nadziei rozpoczynają się sadzeniem żonkili. Gdy te zakwitną – rozpoczyna się wiosenna część kampanii, podczas której organizowane są konkursy, koncerty, pikniki rodzinne, by zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w pomoc osobom chorym i umierającym.

W tym roku  nasze Szkolne Koło Wolontariatu dalej aktywnie włącza się w akcję na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Żonkile w naszym szkolnym ogrodzie pięknie nam zakwitły i za drobną opłatą mogliśmy się cieszyć ich widokiem w naszych domach. Podczas tegorocznej akcji udało się nam zebrać kwotę 431,16 zł. Dziękujemy naszej szkolnej społeczności za zaangażowanie i dobre serce.