W dniach 25. 10. – 31. 10. 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej odwiedzali cmentarz parafialny zapalając znicze na grobie mieszkanki wsi Rozalii Sochy, która za pomoc i ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej została rozstrzelana przez Niemców w 1942 roku. 

Ponadto uczniowie porządkowali bezimienne i opuszczone groby. Modlitwa i zapalenie zniczy na grobach mieszkańców wsi, którzy zginęli podczas II wojny światowej były okazją do poznania historii Małej Ojczyzny. Klasy odwiedzające miejscowy cmentarz nie zapomniały także o wielkim Polaku, patriocie, kardynale Stefanie Wyszyńskim, zapalając symboliczne światełka pod pomnikiem patrona szkoły.
Szkolne Koło Caritas i społeczność uczniowska włączyły się do XIV edycji akcji organizowanej przez TVP Rzeszów "Światełko Pamięci dla Łyczakowa". Zebrane znicze trafią do Polaków zza wschodniej granicy i zapłoną na polskich grobach na cmantarzach we Lwowie: Cmentarzu Orląt Lwowskich, Cmentarzu Łyczakowskim oraz na cmentarzach w małych miejscowościach obwodu lwowskiego.

 

No Images found.